امروز:
  • دلار 244,290 ریال
  • یورو 286,740 ریال
  • پوند 345,550 ریال
  • دلار کانادا 199,750 ریال
  • درهم 639,800 ریال
  • لیر 28,300 ریال
  • یوان 38,200 ریال
  • ین 225,000 ریال

وزارت نیرو سقف مصرف برق را به استان ها ابلاغ کرد

0

view

سخنگوی صنعت برق گفت: با توجه به کمبود برق، سقف مصرف برای استان‌ها محاسبه و از طریق وزارت نیرو به استاندار‌های مربوطه ابلاغ شده است.

وزارت نیرو سقف مصرف برق را به استان ها ابلاغ کرد
به گزارش "گسترش تولید و تجارت" مصطفی رجبی مشهدی، با اشاره به میزان مصرف برق اظهار کرد:در ابتدای سال  رشد مصرف ۲۲ درصدی داشتیم که نسبت به میانگین رشد ۵ تا ۷ درصدی در سال‌های گذشته رقم قابل توجهی است.

سخنگوی صنعت برق تصریح کرد: صنایع بزرگ امسال سال خوبی را آغاز کردند و ۲۶ درصد افزایش مصرف مربوط به این بخش است.

وی افزود:حدود چهار هزار مگاوات ازمنابع برقابی به دلیل کاهش بارش از مدار تولید خارج شده است و به همین منظور باید اقداماتی در خصوص تامین این کسری انجام داد.
 
رجبی مشهدی بیان کرد: به منظور مدیریت مصرف برنامه های برای دستگاه‌های اجرائی در نظر گرفته است، وزارت نیرو استفاده از کولرگازی را در شرکت‌های زیر مجموعه خود در مناطق معتدل ممنوع کرده است و محدودیت‌هایی برای سایر دستگاه‌های اجرایی نیز در خصوص مصرف کولرگازی ایجاد کرد.

سخنگوی صنعت برق بیان کرد: حدود ۷۰ درصد مصرف برق مربوط به دستگاه‌های سرمایشی است و  به ازای هر یک درجه افزایش دما میزان مصرف ۳ درصد افزایش خواهد یافت.

وی افزود: اگر کولر‌های گازی بر روی ۲۵ درجه تنظیم شوند میزان مصرف برق ۲۰ درصد کاهش خواهد یافت و و این موضوع در دستگاه‌های اجرایی پیگیری خواهد شد.

رجبی مشهدی بیان کرد: وزارت نیرو به صورت پیش‌دستانه به دنبال کاهش ۵۰ درصدی مصرف برق در شرکت‌های زیر مجموعه خود است و در مناطق خشک نیز میزان دما کولر گازی را یک درجه افزایش و روی ۲۶ درجه قرار خواهیم داد و از این طریق ۲۰۰۰ مگاوات از مصرف برق کاهش خواهد یافت.

سخنگوی صنعت برق بیان کرد: با استفاده از اینترنت اشیا می‌توان پس از پایان کار این دستگاه‌ها را نیز خاموش کرد.

وی افزود: وزارت نیرو استفاده از کولر گازی در مناطق معتدل را برای شرکت‌های آب و برق ممنوع کرده است، اما سایر دستگاه‌های اجرایی می‌توانند از کولر‌های گازی استفاده کنند، اما خواهش داریم که مدیریت مصرف را نیز در دستور کار خود قرار دهند.

رجبی مشهدی بیان کرد:  با توجه به کمبود برق، سقف مصرف برای استان‌ها محاسبه و از طریق وزارت نیرو به استاندار‌های مربوطه ابلاغ شده است.

به گفته وی؛  پتانسیل مدیریت مصرف در بخش خانگی و صنعتی وجود دارد و در بخش دیگر در دستگاه‌های اجرایی پیگیری های لازم صورت می گیرد.

سخنگوی صنعت برق بیان کرد: از تولیدکنندگان درخواست شده است که در ساعت ۱۳ تا ۱۷ و در زمان پیک مصرف برق با تمام قدرت نسبت به تولید برق اقدام کنند این موضوع علاوه بر پایش با مشوق‌هایی مانند افزایش تعرفه خرید از تولیدکنندگان همراه خواهد شد.

وی افزود: به مراکز حساس مانند بیمارستان‌ها توصیه شده است از کارکرد صحیح دیزل‌های اضطراری تولید برق آگاه باشند تا در صورت قطعی برق ادامه فعالیت آن‌ها با اختلال مواجه نشود.

رحبی مشهدی بیان کرد: مشترک پرمصرف برق با بررسی قبض  می‌تواند نسبت به پرمصرف یا کم مصرف بودن خود آگاهی پیدا کند و شرکت توانیر آموزش‌های لازم را در خصوص مدیریت مصرف درسایت توانیر قرار  داده است.

سخنگوی صنعت برق تصریح کرد: حدود ۸۰ درصد مشترکان کشور خوش مصرف و کم مصرف هستند و مشترکان می‌توانند با استفاده از مولد‌های خورشیدی بخشی از مورد نیاز خود را  تولید کنند.

وی افزود: تعداد مشترکان کم مصرف به ۷.۵ میلیون رسیده است و این تعداد مشترکان از تخفیف ۱۰۰ درصدی برق بهره‌مند خواهند شد و مشترکان خوش مصرف نیز در صورت کاهش مصرف از تخفیف در هزینه  خود برخوردار خواهند شد.

رجبی مشهدی بیان کرد: در صورتی که تمام مشترکان کولر گازی خود را بر روی ۲۵ درجه و کولر‌های آبی خود را بر روی دور کند استفاده کنند، صرفه جویی مناسبی صورت می‌گیرد که می‌تواند سایر اقدامات دیگر را تحت تاثیر خود قرار دهد.
منبع: خبرگزاری میزان
لینک کوتاه

برچسب ها :

0 نظر

ارسال دیدگاه